Letní loutkářský art camp

Divadlo loutek Ostrava

pořádá v rámci Pimprléta 2023

LOUTKOVÉ DIVADLO Z LÍPY

Letní loutkářský art camp

s výtvarnicí Bárou Hubenou

Uskuteční se ve dnech od 17. do 21.července 2023 v hlavním sále divadla a je určen pro děti ve věku od 10 do 16 let.

 

 Nadechněte se a vplujte spolu s námi do kouzelného světa řezbářů a scénografů, ale především loutkářských výtvarníků. Letošní Art camp bude zaměřený na tvorbu vlastního loutkového divadla z lipového dřeva. Celý týden nás bude provázet vůně dřeba a vyrobíme si společně vlastní loutkové divadlo. Vezměte do ruky hoblíky, dláta nebo pilky a pojďte tvořit s námi.

Poprvé se potkáme u nás v Divadle loutek na hlavní scéně v pondělí 17. července. Tvořit začínáme každý den v 9:00 a končíme v 16:00. Program bude probíhat v dopoledních a odpoledních blocích s pauzou na oběd a přestávkami na svačiny mezi jednotlivými bloky. Oběd, 2 svačiny i pití budou pro děti zajištěny, stejně jako veškerý materiál rpo tvorbu a nástroje potřebné pro výrobu divadla. Celý týden ukončíme prezentací pro rodiče a kamarády v pátek 21.července v 15 hodin.

 

Kdo tábor povede?

Bára Hubená je česká loutkářka, výtvarnice a scénografka. Jako scénografka spolupracovala s Naivním divadlem v Liberci, Říší loutek, Buchtami a loutkami, LOKVARem a dalšími. Od roku 2007 vede Dřevěné dílny a pravidelné kurzy práce se dřevem pro děti, rodiny, školky i školy. Od roku 2016 je vedoucí oboru Design herních předmětů na VOŠ SUPŠ Praha. Bářiny loutkářské dílny byly také součástí doprovodného programu Pimprléta v minulém roce. Určitě si její veselé loutky pamatujete a možná jste si u nás společně s Bárou taky vytvořili loutku v rámci Pimprletní loutkářské dílny pro rodiny s dětmi. 

 

Cena art camp: 1500 Kč (materiál a další) + 1000Kč (stravné - bude vybráno v hotovosti na začátku art campu)

Zájemci hlaste se do konce dubna 2023 na email: produkce@dlo-ostrava.cz.

 

POZOR: kapacita je omezena! MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ BUDE POUZE 12 DĚTÍ.