O divadle

Divadlo loutek Ostrava, příspěvková organizace, je profesionální scénou pro děti a mládež z celého Moravskoslezského kraje. Zřizovatelem této kouzelné scény je statutární město Ostrava.

Ve všední dny hraje Divadlo loutek Ostrava představení pro žáky mateřských, základních a středních škol. Ve čtvrtek večer si na své přijdou všichni divadelní nadšenci - děti i dospělí, divadlo hraje představení pro širokou veřejnost. Zvláštní pozornost si zde získávají rodinná představení, která v neděli dopoledne i odpoledne nabízejí zábavu pro celou rodinu.

Divadlo loutek Ostrava nabízí také umělecko-vzdělávací programy - semináředílny pro žáky i pedagogy. Divadlo loutek Ostrava nezahálí ani o prázdninách, kdy pořádá pro malé i velké tradiční Pimprléto.

Během divadelní sezóny představí ostravské loutkové divadlo téměř 600 úžasných představení a nastuduje 4 nové inscenace.

Ale to není vše! Každý lichý rok se ostravské loutkové divadlo stává hrdým pořadatelem festivalu Spectaculo Interesse, který je nejen největším loutkářským festivalem v České republice, ale i jedním z nejvýznamnějších v celé Evropě. Díky tomuto festivalu se Ostrava každé dva roky proměňuje v evropské centrum loutkářství a představuje široké veřejnosti špičkové loutkářské soubory z celého světa.