Slavíme 70! Vydejte se s námi na Cestu kolem Loutek za 70 minut!

Délka čtení: 1 min., 6 sec.
Slavíme 70! Vydejte se s námi na Cestu kolem Loutek za 70 minut!

Divadlo loutek Ostrava slaví své 70. narozeniny! Slavnostní večer k jejich oslavám proběhne v pátek 15. prosince. Čeká vás výstava dosud nepublikovaných fotografií z 50. let, netradiční inscenovaná prohlídka divadla a také křest knihy, která mapuje posledních 10 let divadla. Zveme všechny na večer plný vzpomínání a mediální archeologie!

V 16:30 začne ve foyer vernisáž výstavy Loutková padesátá!!!. Od 17:00 pak proběhne netradiční Cesta kolem Loutek za 70 minut, během níž se diváci budou moci ponořit do jeho historie. Na sedmi různých místech se přenesou do jiného desetiletí historie. Připraven bude živý jukebox písní, připomenutí slavných inscenací i rekonstrukce a přesun divadla z Masarykova náměstí do současné budovy.

Na závěr večera proběhne křest knihy, která mapuje posledních deset let DLO. Na obsáhlý almanach, který Divadlo loutek vydalo ke svému 60. výročí, navazuje zmapováním posledního desetiletí divadelní kritička a kulturní publicistka Pavla Bergmannová v publikaci Divadlo loutek v letech 2013–2023. Graficky knihu zpracoval výtvarník Tomáš Volkmer.

 

Živé obrazy z historie poprvé a naposled v Divadle loutek Ostrava.

Vstupenky si můžete koupit TADY.