Novoroční anketa Divadla loutek Ostrava

Délka čtení: 2 min., 36 sec.
Novoroční anketa Divadla loutek Ostrava.

Naše divadlo vstupuje do roku 2023 s přáním toho, aby byl rokem plným fantazie a hravosti. Udělali jsem v divadle kratinkou anketu o tom, jaký byl v tomto směru rok 2022 a co naši kolegové čekají od roku 2023.

Je to pár dní, co jsme vstoupili do roku 2023. Jaký zážitek byl pro vás v roce 2022 nejhravější a co fantastického čekáte, že rok 2023 přinese?

 

Jana Zajacová, herečka:

„Rok 2022 byl hravý velmi. Z divadelních momentů to bylo zkoušení s režisérem Tomášem Kočkem. V inscenaci Smrt na hrušce jsme si krásně natrénovali čapáš, který byl sice náročný, ale při jeho učení jsem se náramně bavili, protože když vám vymýšlí choreografii bývalý tanečník z Lůčnice, tak je to vždycky makačka. Radost mám taky z příchodu Terezky Agelové na pozici dramaturga našeho divadla. Věřím, že dramaturgický obsah bude i díky ní hravý ve všech směrech.

Jsem také ráda, že mám ve svém životě pořád pořad Šikulové v České televizi, i když v novém kabátku. Hrajeme si a tvoříme s dětmi projekty.

Jsem vděčná, že hraví jsou i všichni mí kolegové napříč věkem. A do roku 2023 bych si přála, aby nám ta hravost vydržela. A úplně nejvíc si přeji dobrého nového ředitele našeho divadla. Skokana. Protože laťka je po naší paní ředitelce velmi vysoko.“    

 

Václav Klemens, umělecký šéf Divadla loutek, režisér:

„Nejhravější je náš čtyřletý vnuk Sebastian (mimochodem velký fanda našeho divadla),

a ten, když mě přibere do hry, to je zážitek!

Nic fantastického neočekávám, těším se ze zázraků každodennosti.“

 

Karel Růžička, herec a režisér:  

„Nejhravějším zážitkem roku 2022 bylo pro mě zkoušení inscenace " Myši patří do nebe ". Téměř tříletá příprava, korunavaná měsícem a půl zkoušení v parádní atmosféře se skvělými kamarády. A co přinese rok 2023 ? Nevím, ale doufám, že ho proplujeme bez pohrom a dětské štěbetání bude rozeznívat náš dům.“

 

Ivo Marták, herec:

„V roce 2022 pro mě bylo nejzábavnější zkoušení inscenace Ani ryba, ani krab. Zkoušení s režisérem Pavlem Gejgušem bylo velmi zábavné a velmi příjemné, navíc jsme si užili báječnou muziku Michala Sedláčka a představení se odehrává v krásné scéně Vendulky Tomšů. Při zkoušení jsme si užili spoustu legrace a bylo to moc fajn.

A co čekám? Nic nečekám, spíš bych si přál, aby v roce 2023 lidé zase našli zdravý rozum.“