NOVINKA NA REPERTOÁRU - Nejhorší věc na světě

Délka čtení: 2 min., 5 sec.
NOVINKA NA REPERTOÁRU - Nejhorší věc na světě

Rozvíjíme programovou linii pro dospívající publikum i poslední premiérou sezóny! Hra s názvem Nejhorší věc na světě zpracovává téma náročného dospívání, zmatku a hledání sebe sama. Premiéra 17. května připadla na Mezinárodní den proti homofobii a transfobii. I těmto tématům se inscenace v režii Terezy Agelové věnuje.

Inscenace vypráví příběh "o obyčejném zmatku v těle obyčejného kluka s (ne)obyčejným srdcem". Předlohou hry je text současné rumunské dramatičky a novinářky Elise Wilk s názvem Krokodýlek. Wilk patří mezi nejpopulárnější současné autory v dramatické tvorbě pro dospívající o dospívajících. V překladu Terezy Prymak hru režíruje kmenová dramaturgyně DLO Tereza Agelová, které je tvorba pro dospívající publikum blízká. Na repertoáru Divadla loutek je i její autorská hra Dvě čárky.

„Inscenace Dvě čárky nabídla vhled do dospívání z pohledu žen, a to se všemi otázkami, které jsou s ním spojené. V aktuální premiéře Nejhorší věc na světě se zase věnujeme zmatku v těle a duši dospívajícího člověka, otázky spojené se sexualitou, hledání ‚normálnosti‘ v moři neomezeného množství informací. V příští sezóně chceme uzavřít pomyslný triptych další autorskou inscenací – Pley Boyz – o útrapách dospívajících chlapců nejen pro dospívající chlapce,“ popisuje režisérka Tereza Agelová.

Scénografie Tomáše Volkmera diváky přenese na sídliště. Tři herci – Ondřej Beseda, Jana Zajacová a Lucie Kraftová – se po celou dobu představení budou stávat hlavním hrdinou Davidem i jeho spolužáky a rodinnými příslušníky. Kostýmní výtvarnice Eva Justichová se opírá o fialovou a neonově zelenou v kombinaci s originálními teplákovkami s potiskem sídliště. Hudbu složil Michal Sedláček, choreografii postavila Karolína Vyhlídal Hýsková. Inscenace využívá i prvky Live Cinema.

Bezprostředně po každém představení začne s diváky lektorsky vedená reflexe divadelního zážitku, která je nedílnou součástí inscenace a tematicky na ni navazuje.