Noc divadel 2022

Délka čtení: 2 min., 14 sec.
Noc divadel 2022 v Divadle loutek Ostrava aneb Hrdinové ožívají

Přijďte se podívat, jak ožijí hrdinové na fasádě našeho divadla, vyrobte si svého vlastního hrdinu nebo si prohlédněte, jak vidí hrdiny z našich pohádek děti. Desátý jubilejní ročník Noci divadel se uskuteční v Divadle loutek Ostrava v sobotu 19. listopadu od 16:30 hodin. Tématem letošního ročníku Noci divadel jsou hrdinové. Hrdinové ve všech možných podobách toho smyslu slova. Divadlo loutek Ostrava si pro tuhle speciální příležitost připravilo program s hrdiny a o hrdinech. S těmi, které můžete vidět na fasádě našeho divadla – králem, královnou, kašparem, čertem... Dveře našeho divadla se pro vás otevřou třetí listopadovou sobotu a my vás srdečně zveme na večer u nás v divadle a jeho okolí.

Přijďte se podívat, jak ožijí hrdinové na fasádě našeho divadla, vyrobte si svého vlastního hrdinu nebo si prohlédněte, jak vidí hrdiny z našich pohádek děti. Desátý jubilejní ročník Noci divadel se uskuteční v Divadle loutek Ostrava v sobotu 19. listopadu od 16:30 hodin.

Tématem letošního ročníku Noci divadel jsou hrdinové. Hrdinové ve všech možných podobách toho smyslu slova. Divadlo loutek Ostrava si pro tuhle speciální příležitost připravilo program s hrdiny a o hrdinech. S těmi, které můžete vidět na fasádě našeho divadla – králem, královnou, kašparem, čertem... Dveře našeho divadla se pro vás otevřou třetí listopadovou sobotu a my vás srdečně zveme na večer u nás v divadle a jeho okolí.

Program:

 • od 16:30 – do cca 17:30 POSVIŤ HRDINŮM – tvůrčí dílna pro širokou veřejnost na alternativní scéně divadla
  • Budeme společně vytvářet světelné loutky nebo loutkové lampiony na téma na hrdinové.
 • 17:00 Hrdinové z inscenací Divadla loutek Ostrava očima dětí – vernisáž výstavy
  • Vystavované práce vznikly jako soutěžní příspěvky v rámci soutěže pro školy a školky vyhlášené na jaře 2022 Divadlem loutek Ostrava.
  • V rámci vernisáže zazpívají děti ze ZUŠ Sokolská Ostrava, třídy paní učitelky Renaty Marcalíkové.
 • 18:00 Hrdinové ožívají - program před budovou a v okolí Divadla loutek
  • doprovodný program:
   • Opékání špekáčků před budovou divadla
   • Teplé nápoje v kavárně divadla i před budovou

 

Vstup na akci je zdarma.