Festival Spectaculo Interesse přiveze do Ostravy to nejlepší z Evropského loutkářství

Délka čtení: 2 min., 31 sec.
Festival Spectaculo Interesse přiveze do Ostravy to nejlepší z Evropského loutkářství

Od 1. - 6. října se bude v Ostravě konat Spectaculo Interesse. Jeden z největších tuzemských loutkářských festivalů. Pořadatelem přehlídky je od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava a v roce 2023 proběhne jeho již 14. ročník. Diváky čeká řada zajímavých představení, ze kterých si vyberou děti i dospělí.

Dramaturgie festivalu byla vždy zaměřena především na výrazné produkce loutkového a alternativního divadla, ve kterých se pracuje s loutkou či principy loutkového divadla. Do Ostravy dorazí 23 souborů a divadelních uskupení i jednotlivců z celé Evropy. Doplní je pak bohatá studentská sekce a off program, který oživí ulice města, podobně jako tomu bylo během předchozích ročníků festivalu.

Hlavní program festivalu odstartuje 1. října v 17 hodin na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava unikátním koprodukčním představením Divadla Drak a Bratislavského bábkového divadla Kašpárek a Zbojník. Hned první představení festivalu tak symbolicky otevře téma hranic, které propojí i motiv letošního ročníku festivalu: hranice hry. Nedělí zahajuje také první studentské představení a off program před samotným divadlem. Na ně naváže hodinové představení na Masarykově náměstí, ve kterém budou figurovat obří nafukovadla vznášející se nad hlavami diváků i světelná show.

    

 

 

V dalších dnech pak diváky čeká řada zajímavých produkcí. Divadelní uskupení Plexus Polaire z Francie přiveze originální adaptaci slavné upírské legendy Drákula.

  

 

Divadlo Continuo vystoupí s představením Hic sunt dracones.

                             

 

 

Slovinské Lutkovno gledališče Ljubljana zase přiveze objektově-hudební kabaret na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena s názvem Darkroom (česky Temná komora), které se odehrává v temné komoře při vyvolávání fotografií.

                               

Mezi nejzajímavější inscenace letošního Spectacula Interesse bude bezesporu patřit představení 360° Virtual Puppetry: Král duchů, které odehraje Puppentheatre Zwickau z Německa, které využívá principů virtuální reality.

  

A připravena jsou i představení pro nejmenší diváky. Například francouzský soubor Théâtre Désaccordé odehraje hned několikrát představení Zamotané čáry určené pro děti dokonce už od jednoho roku.

                               

VSTUPENKY NA FESTIVAL JE MOŽNÉ ZAKOUPIT NA WEBU WWW.SPECTACULO.CZ

Festival je realizován za finanční podpory statutárního města Ostrava, Moravskoslezského kraje, Státním fondem kultury a Ministerstva kultury ČR.