Divadlo Štúdio tanca

SEN

Představení přiváží MOVE OSTRAVA

Malí i velcí, vydejte se s námi na  dobrodružnou cestu do světa snů, ve kterém nic není nemožné! Děti, dospělé i celé rodiny vezmeme do říše snů a společně nakoukneme pod roušku jejich kouzelných tajemství a hlubokých významů.

​Chtěli byste znát odpovědi na otázky "Jak funguje snění?" či "Jaký má vlastně význam?"

​Podle nás je snění je jako výlet do nitra našeho já a do faktorů, které nás formují jako lidské bytosti. Sny inspirovaly mnoho mýtů a legend, včetně choreografa této inscenace a uměleckého ředitele Divadla Štúdio tanca, Zebastiána Méndeze Marína.

 

Představení "Sen" staví pomocí špičkových tanečních výkonů, silné atmosféry a humoru svět bdění do kontrastu se světem spánku. Vedle brilantního pohybu zažijete i kouzelný světelný design, hravě magickou scénografii a podmanivou hudbu. Za scénografií a kostýmy stojí Ivana Macková: „Pracujeme s konceptem, že sen je vlastně jakýmsi upraveným odrazem reality. Zaplaveme si mezi oblaky či zašlapeme na magickém kole.”

„Svět bdění i svět snů jsou pouze příběhy, které nám vypráví naše mysl. Můžeme formovat své sny během spánku a můžeme změnit naši realitu během bdění?” ptá se Zebastián Méndez Marín.

​"Sen" je to představení určené především dětem a rodinám. V inscenaci vystupují děti, které navštěvují taneční kurzy v Divadle Štúdio tanca. (Spolu)práce s domácími a zahraničními tanečními umělci děti inspiruje, motivuje a šíří kolem sebe myšlenky tolerance, porozumění a fungování v týmu. „Děti se dokáží plně věnovat momentální činnosti a nedají se vyrušit tím, co bude nebo co bylo. Jsou nejlepšími hráči života,” říká asistentka choreografie a režie Lívia Balážová MM.

O asistenci dramaturgie se postarala Monika Kováčová: "Každý z nás sní – příjemné, děsivé, bizarní, nebo nepamětné... – ale snili jste někdy i tanečně?”

Představení je vhodné pro děti od 5 let a trvá 50 minut.

 

Tvůrčí tým

Námět, režie, dramaturgie, choreografie: Zebastián Méndez Marín

Scénografie a kostýmy: Ivana Macková

Hudba: Pavol Gajdoš

Světelný design: Róbert Mačkay

Asistence choreografie a režie: Lívia Balážová MM

Asistence choreografie: Michaela Mirtová

Asistence dramaturgie: Monika Kováčová

Realizace scény: Christoff Laurent

Realizace kostýmů: Barbora Hrmová

Foto: Martin Dubovský

 

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
S finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

HS Hlavní scéna
Hlavní scéna
5+ Doporučený věk 5+
Doporučený věk 5+
50' Doba trvání
50 minut | bez přestávky
Najít v programu